BRANSOLETKA LAZULI

Biżuteria ta została wykonana ręcznie z kamieni szlachetnych Lapis Lazuli szlifie brylantowym oraz kulek ze srebra pokrytych trwałą warstwą złota wielkości 2mm i 3mm. Zawieszka wykonana z pozłacanego srebra próby 925 z kryształem Swarovski.  

Kolor rzeczywisty może różnić się od tego na zdjęciu. Kamienie naturalne ze względu na swoją specyfikę mogą nieznacznie różnić się od siebie.

Made in Poland

Lapis Lazuli- Nazwany jest kamieniem inspiracji, prawdy i mądrości. Sprzyja pozytywnym relacjom, przyjaźni i harmonii w związkach. Stymuluje świadomość do dostrzegania w sobie doskonałości i piękna. Pozwala ujrzeć swoją prawdziwą naturę i poczuć się częścią Wszechświata. Wzmaga postrzeganie intuicyjne i obiektywizm. Kamień ten silnie harmonizuje serce i umysł. Lapis Lazuli jest pomocny w zwalczaniu depresji i stanach niepokoju, eliminuje negatywne emocje. Zwiększa kreatywność, dodaje odwagi, rozwija zdolności przywódcze i pozwala lepiej wyrazić siebie.

Historia:

Lapis Lazuli- Lazuryt wyzwoli Twój wewnętrzny potencjał.

O lazurycie mówi się, że pomaga noszącemu połączyć się ze swoim wewnętrznym „ja”.

Jest to jeden z najstarszych kamieni znanych naszej cywilizacji. Przez starożytnych Egipcjan i Persów był uważany jako brama do nieba. W starożytnym Egipcie lazuryt był jednym z najcenniejszych materiałów, drogocenniejszym niż złoto. Najdroższą i najbardziej cenioną odmianą lazurytu jest kamień o odcieniu ciemno niebieskim ze złotymi inkluzjami pirytu. Złote plamki pirytu symbolizowały naszą zdolność po sięganie do gwiazd. Lapis Lazuli pomagał odkryć wewnętrzną prawdę propagując samoświadomość i zaakceptowanie tej wiedzy. Faraonowie posiadali oko wyrzeźbione z lazurytu, które symbolizowało prawdę i sprawiedliwość sądów podczas zarządzania rozległym królestwem. Poza tym często nosili szaty barwione lazurytem aby podkreślić swój boski status.

Nazwa Lapis Lazuli- Lazuryt oznacza kamień nieba. Lapis z łaciny oznacza kamień, Lazuli wywodzi się od perskiego słowa lazhward, które oznaczało niebieskie niebo.

Głęboko niebieski odcień tego kamienia kontrastował z piaskowymi i pustynnymi odcieniami towarzyszącymi na co dzień Persom. Wierzono, że można odnaleźć w sobie nadprzyrodzoną moc, która mogła odmienić życie poprzez skupienie na niebieskim kolorze i połączenie się z wewnętrznym sobą.                                                                                                                                                                      Dla tych, którzy pragną odkryć swoją wewnętrzną prawdę i wiedzę oraz zasoby drzemiące w sobie Lapis Lazuli jest wspaniałym kamieniem.

Rekomendujemy by długość bransoletki była ok 1cm dłuższa niż obwód nadgarstka.

Cena

199,00 zł brutto

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

hekko